H.Clinton išgirdo apie žmogaus teisių padėtį Lietuvoje

 

 (46)

Mindaugas Jackevičius,

www.DELFI.lt

2011 gruodžio 6 d. 13:45

·          

Hillary Clinton atvyko į Vilniaus Gaono žydų muziejų

Hillary Clinton atvyko į Vilniaus Gaono žydų muziejų

© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Vilniuje viešinti JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton iš Lietuvos išsiveš žinią, kad šaliai įstojus į Europos Sąjungą (ES), žmogaus teisių padėtis prastėja. Tai jai antradienį išsakė į Žmogaus teisių koaliciją susibūrusių aštuonių Lietuvos nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Popietę valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre apsilankiusi H. Clinton sakė kalbą apie pilietinės visuomenės svarbą laisvės ir demokratijos plėtrai. Baigiantis renginiui, ji skyrė dėmesio Lietuvos žmogaus teisių gynėjams. Prie jų H. Clinton privedė JAV ambasadorė Lietuvoje Anne Derse. Paspaudusi nevyriausybinių organizacijų atstovų rankas, JAV diplomatijos vadovė juos išklausė.

„Paminėjau tai, dėl ko mes Lietuvoje susikūrėme – aštuonios nevyriausybinės organizacijos suvienijo jėgas ne šiaip sau – tai buvo reakcija į tai, kad Lietuvai įstojus į ES, dėmesys žmogaus teisėms nublėso – nebebuvo politinės valios įgyvendinti visus tarptautinius instrumentus, kuriuos pasirašėme ir įsipareigojome įgyvendinti“, - DELFI sakė su H. Clinton bendravusi Lietuvos žmogaus teisių centro teisininkė Birutė Sabatauskaitė.

 

H. Clinton išgirdo, kad įstojus į ES, Lietuvoje žmogaus teisių padėtis blogėja. Žmogaus teisių gynėjai akcentavo susibūrę į koaliciją ir žadėjo nuo šiol kartu, o ne atskirai viešai reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus.

„H.Clinton pasakė, kad mūsų darbas ypatingai svarbus, ypač dabartinėmis sąlygomis, ir jie visą laiką rems ir palaikys tokias mūsų iniciatyvas. Tai labai svarbi žinia kartu ir mūsų valstybei bei Vyriausybei - tokio dydžio valstybė su tokia stipria pilietine visuomene pripažįsta, kad ji svarbi pačios valstybės progresui. Manau, tai žinia mūsų visuomenei ir kartu valstybės institucijoms – svarbu bendradarbiauti ir suvienyti jėgas kuriant geresnę visuomenę“, - aiškino B. Sabatauskaitė.

Ji H. Clinton padėkojo už tai, kad JAV skatina pilietinės visuomenės ir valstybės dialogą.

Aštuonias organizacijas vienijančią Žmogaus teisių koaliciją H. Clinton minėjo ir savo kalboje. Kartu ji atkreipė dėmesį į būtinybę užtikrinti įvairių bendruomenių – romų, lesbiečių, gėjų, biseksualų, transseksualų, religinių bendruomenių – teises.

Pirmadienio vakarą į Vilnių atvykusi H. Clinton dalyvauja Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų Tarybos sesijoje.

Žmogaus teisių koalicija vienija organizaciją „Globali iniciatyva psichiatrijoje“, Lietuvos gėjų lygą, Lietuvos žydų bendruomenę, Lietuvos žmogaus teisių centrą, Lygių galimybių plėtros centrą, Lygių teisių ir socialinės plėtros centrą, Romų visuomenės centrą ir Žmogaus teisių stebėjimo institutą.