Jūsų tyla žudo romus, jūsų balsas gali išgelbėti Europą!

 

Romų jaunimo konferencijoje Strasbūre dalyviai naudojosi proga pasidalinti su jumis apie nepakeliamas padidėjusi smurtą ir neapykanta prieš Bulgarijos, Čekijos Respublika, taip pat kitų Europos šalių deklaracijos. Be to, 2011 m. rugsėjo 28 d. konferencijos dalyviams organizavo solidarumo atveju priešais Europos Parlamento ir Europos Tarybos romų tautybės žmones tose šalyse. Mes tvirtai tikime, kad tu neturi tylėti apie dabartinę padėtį ir kad Europos romai turi tureti vienodas europiečių teises.


Mes, romų jaunimo konferencijoje Strasbūre, dalyviai, susirūpinę šiuo metu augantįdaugelyje Europos šalių, ekstremizmu, rasizmu ir priešišką nusistatymą prieš čigonus ir ypač apie nepakeliamą padidinti smurto bei neapykantos Bulgarijoje, Čekijos Respublikoje, Vengrijoje ir kitose vietose visoje Europoje. 

Dabar, visame Bulgarijos, taip pat didžiuosiuose miestuose, ekstremistinių grupių buvo kraštutinių dešiniųjų politinių partijų VMRO ir ATAKA ir futbolo chuliganų prisijungė veikia pogromus romų kaiminystėje prasidejo baimės ir nesaugumo jausmas. 

 

 

1.      Tampa smurto ir susirėmimų tarp romų ir ne romų padidinti vietinių žmonių kasdien teroras. Šūkiai, pavyzdžiui, "čigonai į dujų kameras" priminti usof nacių persekiojamų žydus ir romus. 

Vengrijoje serijos žmogžudysčių įvyko per pastaruosius dvejus metus, romų namai buvo sudeginti ir sukarintų organizacijų lėšas vietos valdžios institucijos toleravo. 

Kitose šalyse, ypač Vakarų Europoje, pavyzdžiui, Italijoje, Prancūzijoje ir Germanywe liudininkai romų migrantų teisių pažeidimus. 

Mes kreipiamės į Europos Tarybos, Europos Sąjungos valstybių narių, Europos Parlamento, Europos Komisijos ir Europos Vadovų Tarybą skubiai spręsti padėtį, ypač Bulgarijoje, Vengrijoje ir Čekijoje, ir mes raginame visas tarptautines suinteresuotąsias šalis imtis aiškią poziciją prieš priešišką nusistatymą prieš čigonus kilimas ir smurto visoje Europoje. 

 
Mes, kaip jauni romai ir ne romai turime  stovėti kartu, turime kurti  tarpusavio pagarba, visiems vienos bendruomenės žmonėms. . 


Strasbūras, rugsėjo 26 d. 2011 

ternYpe - Tarptautinis romų jaunimo tinklas 

Europos romų Young Žmonės FERYP Forumas 

Pakiv Europos tinklas 

ERGO tinklas 

Romų Aktyvus Albanija 

Jaunimo tinklo plėtros (Bulgarija) 

Amaro drom (Vokietija) 

Romaversitas (Vengrija) 

Roma Onlus (Italija) 

RROMA (Makedonija)
Harangos (Lenkija) 

Romų švietimo centras (Slovakija) 

Ternikalo (Ispanija) 

Čigonų Akių (Rumunija) 

Slovo 21 (Čekijos Respublika) 

Radomskie Asociacija Romow Romano buvai (Lenkija) 

Romų vaikų ir jaunimo centras (Makedonija) 

Rromane Siklovne (Ispanija) 

Jyvaes romų (Suomija) 

Romano Suno romų studentų asociacija (Rumunija) 

Edrom (Turkija) 

Europos romų informacijos biuras 

Radijo Patrin (Olandija) 

Romų Nacionalinės centro (Moldovos) 


Čigonų Tarybos ES romų (Didžioji Britan) 

Antirropon (Graikija) 

Serbijos romų jaunimo asociacijos (Serbija) 


Įveskite kulturne (Lenkija) 

Seif (Norvegija) 

Amenca - asociacijos culturelle des ROM (Prancūzija) 

Ir individualūs  asmenys: Violeta NAYDENOVA, György Lissauer, Angelas Ivanovas, Martin Grinvalsky Bernadett Varga Beslim Dehran, Renata Berkyova, Sebijan Fejzula, Mimoza Gavrani, Ionut Stan, Elez Bislim, Owen Ward, Chloe Ballif, Emilija Domurat Konsuela Maciuleviciute.