Kovo 11-ąją Gedimino prospektas turės sutalpinti nacionalistus, komunistuojančius frontininkus ir žmogaus teisių gynėjus

 

Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena – taps tikru išbandymu sostinės policijos pareigūnams, užtikrinsiantiems viešąją tvarką. Ypač Gedimino prospekte, kur žygiuos Lietuvos tautinio jaunimo sąjungos sukviesti asmenys, piketuos Socialistinis liaudies frontas (SLF), o pavakarę švęsti laisvę kvies žmogaus teisių gynėjai.

 

Eitynės „Tėvynei“

Lietuvių tautinio centro ir Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos atstovai, rengiantys kovo 11 dienos eitynes „Tėvynei“, rinksis Katedros aikštėje nuo 13 val. ir žygiuos Gedimino prospektu iki Lukiškių aikštės, kur skambės kalbos ir Lietuvos himnas. Pagal išduotą leidimą eitynėse gali dalyvauti ne daugiau nei 2 tūkst. žmonių.

Lietuvos tautinio jaunimo sąjungos interneto tinklalapyje įdėtame kvietime rašoma, kad tai patriotinės eitynės. „Lietuva – lietuviams, lietuviai – Lietuvai!“ – skelbia oficialus nacionalistų tinklalapis. Būtent tokie šūkiai dažniausiai sulaukia prieštaringų vertinimų. Šiemet, eitynių organizatorių teigimu, dalyvaus ir svečių iš Italijos, Prancūzijos, Latvijos, Švedijos, Baltarusijos, Ukrainos.

„Antifašistinis“ piketas

Nepatenkinti tokiomis eitynėmis mitingą V.Kudirkos aikštėje norėjo surengti ir Socialistinis liaudies frontas (SLF), tačiau negavo tam leidimo. Todėl bus piketas, kuriame be jokio leidimo gali dalyvauti iki 10 žmonių.

Savo piketą SLF pavadino skambiai – „antifašistiniu“ ir apsiskelbė esanti vienintelė tikra Lietuvos partija, kuri, kaip ir pernai, „reiškinius įvardins jų tikrais vardais – mes fašistus įvardiname kaip fašistus, o jų globėjus Vyriausybėje ir savivaldybėje – demaskuojame“.

SLF piketą rengs 13 val. – tuo pačiu metu, kai žygiuos nacionalistai. Policijos pareigūnai turės užtikrinti, kad tarp dalyvių nekiltų konfliktų.

„Švęskime laisvę“

Pavakarę vyksiančių renginių dalyviai jau neturėtų susidurti su nacionalistų aktyvistais bei A.Paleckio pasekėjais. Bent jau to buvo siekiama išduodant leidimus renginiams. Žmogaus teisių gynėjams leista pradėti švęsti nuo 16 val.

Nors kai kurie politikai Žmogaus teisių stebėjimo instituto (ŽTSI) ir Lygių galimybių plėtros centro organizuojamą renginį atvirai išvadino gėjų eitynėmis, pastarieji tvirtina, kad tai bus tikra laisvės šventė. Žmonės raginami ateiti pasipuošti tik trispalvėmis ir šios progos neišnaudoti jokios politinės ideologijos skleidimui.

Šventė organizuojama kartu su žinomais dainininkais, muzikantais, šokėjais, aktoriais. Nuo 16 val. Gedimino prospekto atkarpoje tarp Nepriklausomybės ir Lukiškių aikščių ketinama įrengti pramogų salelių, kuriose vilniečius ir miesto svečius pasitiks „Amberlife“, „Skyders“, „Arbata“, Beissoul, moksleiviai siūs trispalves, galima bus pramokti šokti breiką, sambą ir regį, mušti laisvės būgnus.

Nuo 16.30 val. Muzikos ir teatro akademijos link nuo Nepriklausomybės ir V.Kudirkos aikščių pajudės dvi eisenos. Vienai vadovaus Nomeda Marčėnaitė, kitai – Arnoldas Lukošius. Prie Muzikos ir teatro akademijos renginys ir baigsis kartu su Vytautu Juozapaičiu giedant Tautinę giesmę.

Tarp šios šventės draugų – daugybė žymių visuomenės, pramogų pasaulio veikėjų. Be jau minėtų N.Marčėnaitės, A.Lukošiaus ir V.Juozapaičio, dalyvaus Algirdas Kaušpėdas, Artūras Račas, Leonidas Donskis, Algis Ramanauskas-Greitai, Ilja Laursas, Ričardas Berankis, Jurgis ir Erica Didžiuliai ir daugybė kitų.


http://www.15min.lt/naujiena/miestas/vilnius/kovo-11-aja-gedimino-prospektas-tures-sutalpinti-nacionalistus-algirdo-paleckio-pasekejus-ir-zmogaus-teisiu-gynejus-41-202336#ixzz1onuGtaKf