2017-08-10 Indų fotografas apie Lietuvos romus: man tai primena kastų sistemą Indijoje

„Lietuva yra nedidelė šalis, bet vis dėlto du tūkstančiai čia gyvenančių romų yra marginalizuojami. Nors romai neįvardijami kaip žemesnioji kasta, bet su jais elgiamasi pagal tuos pačius principus. Man rūpi ši situacija ir noriu ką nors gero nuveikti dėl augančios kartos ateities“, – kalbėjo indų fotografas Prashantas Rana. Jo paroda „Nomads of the Future“ („Ateities klajokliai“) Vilniaus rotušėje atidaryta per Tarptautinę romų holokausto aukų atminimo dieną. Romų holokausto, vadinamo Porrajmos arba Samudaripen, renginį organizavo Tautinių mažumų departamentas, Romų visuomenės centras ir Lenkijos institutas Vilniuje.
 

2017-06-07 Kriminologas: neapykantos nusikaltimai nusitaiko į asmens tapatybę

 „Neapykantos nusikaltimai žeidžia labiau“, – tokį moto savo akademiniame darbe dažnai pasitelkia kriminologas, Lankasterio universiteto profesorius Paulas Iganskis. Ir tai nėra tik kieno nors nuomonė. Sociologas sako, kad tokį teiginį įrodo mokslu pagrįsti argumentai.

2017-04-28 Baigiamojoje Tautinių mažumų departamento vykdyto projekto konferencijoje – Europos Tarybos ekspertai bei specialistai iš Norvegijos, Moldovos, Lenkijos, Portugalijos, Makedonijos ir Latvijos

2017 m. balandžio 25 d. įvyko baigiamoji Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės vykdyto projekto „Vietinės romų platformos – kelias link bendradarbiavimo su savivaldybėmis“ konferencija, skirta aptarti šio projekto Lietuvoje rezultatus ir planus kitiems metams, pasidalinti patirtimi apie romų integraciją ir taikomą tarpininkų darbo su romų vaikais, siekiant išlaikyti juos švietimo sistemoje, praktiką užsienio šalyse.

2017-04-24 Užsienio ekspertų romų klausimais vizitas Lietuvoje

2017 m. balandžio 25-26 d. Lietuvoje lankysis Europos Tarybos bei įvairių Europos Sąjungos šalių ekspertų, vykdančių romų integracijos projektus, grupė. Vizitą organizuoja Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

2017-04-08 Balandžio 8-oji - Tarptautinė romų diena

Balandžio 8-ąją minima Tarptautinė romų diena. 1971 m. balandžio 8 d. pirmą kartą Londone susirinko Pasaulinis romų kongresas. Kongreso metu buvo įkurta romams atstovaujanti tarptautinė organizacija „Union Romani Internationale“, o balandžio 8-oji paskelbta Tarptautine romų diena. Oficialiai ši diena buvo paskelbta po 19 metų – 1990 metais. Tai buvo padaryta per ketvirtąjį Pasaulinį romų kongresą Lenkijoje.