2020-03-09 Startuoja projektas “Žmogaus teisių koalicijos stiprinimas Lietuvoje 2020”

Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė kartu su Romų visuomeniniu centru bei  Lietuvos žmogaus teisių centru įgyvendina projektą Žmogaus teisių koalicijos stiprinimas Lietuvoje 2020

2020-01-23 Naujas VRM tyrimas: apklaustos pažeidžiamos bendruomenės, patiriančios neapykantos nusikaltimus

Vidaus reikalų ministerijos užsakymu atlikus tyrimą buvo įvertintos Lietuvoje esančių pažeidžiamų bendruomenių patiriamos neapykantos nusikaltimų apraiškos ir nustatyti galimi neapykantos nusikaltimų prevencijos būdai.

2019-11-28 Nuo ištakų tarpukariu iki sunkios dabarties: kaip klostėsi Vilniaus romų taboro istorija

Vilniaus romų tabore lankėsi retas, bet girdėjo apie jį visi. Šios romų tautinės mažumos apgyventos teritorijos Kirtimų rajone Vilniuje vardas dažnai skamba Lietuvos žiniasklaidoje. Dažniausiai ne ypač maloniame kontekste – ši vieta turi liūdną reputaciją kaip narkotikų prekybos taškas. „Vilniaus piktžaizdė“ ir panašūs epitetai kalbant apie taborą skamba dažnai, o kalbos tiek apie taborą, tiek apie Lietuvos romus vyksta tik per vieną – nusikalstamumo – prizmę.

 

2019-11-14 Edukacinio projekto „Kultūrų ratas“ baigiamasis renginys

Lapkričio 14-ąją „Kultūrų ratas“ vėl apsisuko ir šįkart į edukacinio projekto baigiamąjį renginį pakvietė 18-os ugdymo įstaigų mokinius. Projekte, kurio tikslas ugdyti tautinę savimonę ir tautinę toleranciją, puoselėti ir skleisti daugiakultūrį Lietuvos paveldą, iš viso dalyvavo apie 250 mokinių iš įvairių ugdymo įstaigų ir miestų  nuo Radviliškio iki Vilniaus, Kauno ir Panevėžio.

2019-11-11 Metinė ESF projektų vykdytojų konferencija: įkvepiantys kalbėtojai ir konkurso ŽINGSNIAI 2019 nugalėtojų apdovanojimai

Lapkričio pirmąją savaitę ESF projektų vykdytojus kvietėme į tradicinę konferenciją. Šių metų renginio tema „Maži darbai gali virsti stebuklais“ kvietė atidžiau stabtelėti prie mažų dalykų, neretai turinčių didelę reikšmę gyvenime.