2019-07-29 Lietuvoje rugpjūčio 2 d. bus minima Romų genocido atminimo diena

2019 m. birželio 27 d. Seimas atmintinų dienų sąrašą papildė nauja diena - Romų genocido atminimo diena. Ji bus minima rugpjūčio 2-ąją dieną.

 

2019-07-29 Papuša/Papusza

Papuša – pirmoji romų tautybės moteris, rašiusi poeziją, ją publikavusi ir pakeitusi tradicinį romų bendruomenėje gyvenančios moters įvaizdį. Filmas pasakoja tikrais faktais paremtą Papušos (akt. Jowita Budnik) gyvenimo istoriją: ji buvo ištekinta itin jauna, Antrojo pasaulinio karo metais gyveno tabore, vėliau komunistinės santvarkos Lenkijoje buvo priversta išsikelti į dirbtinai suformuotą skurdžią gyvenvietę.  Galiausiai Papušai nusišypsojo laimė: ji susipažino su lenkų poetu Jeržiu Ficovskiu (akt. Antoni Pawlicki), kuris įvertino moters talentą ir publikavo jos kūrinius. Tačiau tuomet, jau žymią poetę, ištiko gyvenimiškas paradoksas: tikroji jos šeima - romų bendruomenė - Papušą apkaltino ir atstūmė.

2019-07-24 Tautinių mažumų departamente aptartos Kirtimų romų taboro gyventojų problemos

Liepos 24 d. Tautinių mažumų departamente vyko susitikimas su romų bendruomenės ir Romų visuomenės centro atstovais, kuriame buvo aptariamos romų iš Kirtimuose esančio aukštutinio ir žemutinio taboro aprūpinimo pastoviu būstu problemos.

2019-07-19 Švenčionių rajone vyko vasaros stovykla romų vaikams

Liepos 16–21 d. Švenčionių raj., poilsiavietėje „Gamtos mokykla“ vyko Lietuvos vaikų fondo organizuota vasaros stovykla romų vaikams. Stovykloje dalyvavo apie 30 gerai besimokančių romų vaikų iš Vilniaus Naujininkų mokyklos, Vilniaus Saulėtekio mokyklos-daugiafunkcio centro, Eišiškių, Kybartų, Panevėžio mokyklų, Lietuvos čigonų bendrijos „Čigonų laužas“, Romų visuomenės centro ir Panevėžio vaikų dienos centro.

2019-07-11 Alytaus rajone skambant gitarai ir smuikui atidengtas paminklas romams

Alytaus rajone įsikūrusiame Vaclovo Jankausko akmenų muziejuje po atviru dangumi iškilo dar vienas prasmingas paminklas, priminsiantis apie genocido metu persekiotus romus. Ketvirtadienį kartu su romų bendruomenės nariais ir Alytaus miesto bei rajono vadovais paminklas pašventintas, o žuvusios genocido aukos prisimintos skambant romų himnui.