2019-07-11 Alytaus rajone skambant gitarai ir smuikui atidengtas paminklas romams

Alytaus rajone įsikūrusiame Vaclovo Jankausko akmenų muziejuje po atviru dangumi iškilo dar vienas prasmingas paminklas, priminsiantis apie genocido metu persekiotus romus. Ketvirtadienį kartu su romų bendruomenės nariais ir Alytaus miesto bei rajono vadovais paminklas pašventintas, o žuvusios genocido aukos prisimintos skambant romų himnui.

 

2019-07-07 Atlikėjas Gopalas Michailovskis apie skaudžią vaikystę: „Kartą bandžiau „nusišveisti“ tamsią odą“

Romų tautybės atlikėjas Gopalas Michailovskis (26) užaugo Kauno vaikų globos namuose, tačiau dabar džiaugiasi sėkminga karjera. Nors šiuo metu jo veidą puošia plati šypsena, prakalbus apie vaikystę dainininkas surimtėja – ne kiekvienas tokius išbandymus būtų įveikęs.

 

2019-07-03 „Mes stiprūs, mes nerealiai stiprūs.“ Lietuvos romai šiandien

„Svarbausia priimti save tokį, koks esi“, – kartoja savipagalbos knygos. O kas, jei du iš trijų žmonių šalyje nenori priimti tavęs į savo kaimynystę?

 

2019-07-01 Juodojo paukščio žinia: romų genocidas Lietuvoje

Romų bendruomenė Lietuvoje visada kūrė savą kultūrą su savomis taisyklėmis – ir dėl to likusios visuomenės buvo matoma kaip grėsmė.

 

2019-06-27 Konkursą į Tautinių mažumų departamento direktoriaus pareigas laimėjo dr. V. Montvydaitė

Laimėjusi konkursą į Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus pareigas, ateinančius penkerius metus institucijai vadovaus dr. Vida Montvydaitė. Į šias pareigas Ministrų kabinetas ją paskyrė trečiadienį vykusiame posėdyje.