2019-06-27 Seimas atmintinų dienų sąrašą papildė nauja diena

Seimas atmintinų dienų sąrašą papildė nauja diena – Romų genocido atminimo diena, kuri bus minima rugpjūčio 2-ąją dieną. Šių metų pradžioje Tautinių mažumų departamentas kartu su nevyriausybinėmis organizacijomis oficialiai kreipėsi į Seimo Žmogaus teisių komitetą su prašymu įtraukti šią dieną į Lietuvos Respublikos atmintinų dienų įstatymą. Prie iniciatyvos aktyviai prisidėjo Lietuvos romų bendruomenė, Romų visuomenės centras, Lietuvos žmogaus teisių centras, Vilniaus kolegijos dėstytoja, antropologė Aušra Simoniukštytė ir kt.

 

2019-06-09 Birželio 14-15 dienomis Šiauliuose aidės romų dainos ir šokiai. Kaip ir kasmet organizatoriai šiauliečius ir svečius pakvies į tradicinį romų festivalį „Tamburinas“.

Birželio 14-15 dienomis Šiauliuose aidės romų dainos ir šokiai. Kaip ir kasmet organizatoriai šiauliečius ir svečius pakvies į tradicinį romų festivalį Tamburinas“. Birželio 14 d. 17 val. Šiaulių Saulės koncertų salėje vyks nemokama muzikinė pjesė romų genocido aukų atminimui Samudaripen. Birželio 15 d. festivalyje koncertuos visos romų žvaigždės ir ne tik… Išsamiau apie šių metų festivalį papasakojo pirmadienį (birželio 10 d.) 12 val. į RS2 Dienos svečio laidą atvykusi festivalio „Tamburinas“ organizatorė Konsuela Mačiulevičiūtė.

 

2019-05-25 Nutylėtas genocidas palietė kiekvieną romą: iš 18 vienos šeimos vaikų išgyveno tik vienas

Mano teta turėjo 11 vaikų – juos visus sušaudė, tik trys išliko gyvi, o teta važinėjo per kaimus, taip sugebėjo pasislėpti, todėl jos nerado, apie Antrojo pasaulinio karo metais romų tautos patirtą genocidą pasakoja Panevėžio romų bendruomenės atstovė Grafinia Jablonskaitė.

2019-05-02 Lietuvos gyventojų nuostatos etninių ir religinių grupių Lietuvoje atžvilgiu 2019 m.

Šių metų balandžio 30 d. vykusios konferencijos „Etninė ir religinė įvairovė: įtraukties strategijos įmonėse“ metu Lietuvos socialinių tyrimų centro Etninių tyrimų institutas, Lietuvos „Įvairovės Chartija“ ir „Diversity Development group“ pristatė reprezentatyvios Lietuvos gyventojų apklausos, kurios metu buvo siekiama atskleisti nuostatas etninių ir religinių grupių Lietuvoje atžvilgiu, rezultatus.

2019-01-10 Romani Rose: "Istorinė diena mūsų tautinei mažumai"

2018 m. gruodžio 14 d. Vokietijos Federacinės Žemės pasirašė istorinį susitarimą išsaugoti  Nacių persekiojamų Sinti ir Romų laidojimo vietas. Susitarimą pasirašė Federalinių Žemių Ministras Dr Giffey.