Prosocialus elgesys integracijai ir multikultūralizmui

      Prosocialus elgesys integracijai ir multikultūralizmui - tai  Europos Sąjungos finansuojamas projektas, kurio pagrindinis tikslas grąžinti anksti iškritusius iš mokyklos  vaikus į švietimo sistemą.

       Projektu siekiama išlaikyti pastovų ryšį tarp mokyklos ir moksleivių.  Projektas prisideda prie novatoriško mokymo ir mokymosi modelio įdiegimo, remiantis pro-socialiniu požiūriu. Projekte sportas pasiūlytas kaip įdomesnis ir daug svarbesnis socialinių gebėjimų stiprinimo metodas, todėl  projekte planuojama eksperimentuoti su provisuomeniniu modeliu, bendruose veiksmuose ir mokymo veiklose. Sporto renginiai dažniausiai vyksta natūralioje aplinkoje, taip pat sportas laikomas vertybių, žinių ir socialinės kompetencijos perdavimo mechanizmu. Iš šios pusės, sportas ugdymo procesui yra labai svarbus, jis gali prisidėti prie  anksti iškritusių iš mokyklos  vaikų grąžinimo į švietimo sistemą ir  integracijos į visuomenę.

      Projekto metodas nustato konkrečius veiksmus  "išspręsti" švietimo galimus konfliktus, kylančius tarp mokyklos ir moksleivių. Projektas "Prosocialus elgesys integracijai ir multikultūralizmui" bendram darbui ketina pritraukti tokius  subjektus kaip mokyklų bendruomenes ir sporto trenerius.

 

Projekto "Prosociality Sport Club" partneriai:

  Interviu su Arvydu Krikščiūnu,  Anykščių rajono sporto organizatoriumi.

    Andrejus Zadneprovskis, Lietuvos penkiakovininkas, dukart pasaulio ir vienąkart Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionas:

   "Sportas yra vienas iš socializacijos pagrindinių veiksnių, formuojantis aktyvią, sveiką ir gerbiamą asmenybę. Daugelyje pasaulio šalių sportas užima pirmaujančias pozicijas viešajame gyvenime. Kiekvienam žmogui sveikas gyvenimo būdas - tai, visų pirma, karjera, laimė, puiki ateitis.  Mano gyvenime sportas užėmė 90% viso laiko, per kurį aš tapau visaverte asmenybe, savo sporto šakoje pasiekiau visas aukštumas, įgijau pripažinimą, išgyvenau nepakartojamas akimirkas, pamačiau pasaulį, susipažinau ir bendravau su įdomiais žmonėmis, susiradau naujų draugų ir t.t. Sportuojantis žmogus yra disciplinuotas, laikosi atitinkamo gyvenimo režimo, gerbia trenerius, kolegas, konkurentus,  visada siekia savo tikslo, t.y. pergalės! Sėkmės jums ir viso ko geriausio ... :)"

   Mindaugas Ežerskis, pasaulio graikų-romėnų imtynių vicečempionas, šalies rinktinės lyderis:

   "Mano nuomone, sportas yra socialiai reikšmingas todėl, kad jis ugdo vaikus visapusiškai. Svarbiausioji sporto, ypač nuo Antikos laikų žinomų imtynių sporto, savybė yra fizinis ugdymas ir kartu vaiko atitraukimas nuo žalingų įpročių. Ne mažiau svarbu tai, kad sportas ugdo vaiko asmenybę, t.y. tikslo siekimą, sąžiningumą, užsispyrimą, darbštumą, valią ir t.t.  Aš manau, kad sporto sąvoką tiksliausiai apibūdina antikinės filosofijos mintis: "SVEIKAME KŪNE - SVEIKA SIELA".