2017-08-11 Skola – kilpa ant kaklo, kurią lieka tik patraukti*

Pakirsta žmonių savivetė, prarastas pasitikėjimas savimi, alkoholis ar net benamystė – apie tokias skolų išieškojimo byloja nevyriausybinių organizacijų patirtis. „Sumos yra tokios didelės, kad žmonės jau tiesiog nebenori spręsti įsiskolinimo problemų, nes mato, jog tai yra beviltiška,‘‘ – teigia Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo tyrime dalyvavusi socialinė darbuotoja, dirbanti su skolų turinčiais asmenimis. 

2017-08-08 Lietuvos romų integracijos projekto tęsimui Europos Komisija skyrė 65 tūkst. Eur

Skatindamas romų bendruomenių ir vietos savivaldybių bendradarbiavimą bei savitarpio dialogą, sprendžiant romų tautinei mažumai aktualius integracijos, socialinės įtraukties, švietimo, sveikatos apsaugos ir kitus klausimus, Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės tęsia 2016 m. pradėta projektą „Vietinės romų platformos – kelias link bendradarbiavimo su savivaldybėmis“, finansuojamą Europos Komisijos lėšomis.

2017-08-10 Indų fotografas apie Lietuvos romus: man tai primena kastų sistemą Indijoje

„Lietuva yra nedidelė šalis, bet vis dėlto du tūkstančiai čia gyvenančių romų yra marginalizuojami. Nors romai neįvardijami kaip žemesnioji kasta, bet su jais elgiamasi pagal tuos pačius principus. Man rūpi ši situacija ir noriu ką nors gero nuveikti dėl augančios kartos ateities“, – kalbėjo indų fotografas Prashantas Rana. Jo paroda „Nomads of the Future“ („Ateities klajokliai“) Vilniaus rotušėje atidaryta per Tarptautinę romų holokausto aukų atminimo dieną. Romų holokausto, vadinamo Porrajmos arba Samudaripen, renginį organizavo Tautinių mažumų departamentas, Romų visuomenės centras ir Lenkijos institutas Vilniuje.
 

2017-06-07 Kriminologas: neapykantos nusikaltimai nusitaiko į asmens tapatybę

 „Neapykantos nusikaltimai žeidžia labiau“, – tokį moto savo akademiniame darbe dažnai pasitelkia kriminologas, Lankasterio universiteto profesorius Paulas Iganskis. Ir tai nėra tik kieno nors nuomonė. Sociologas sako, kad tokį teiginį įrodo mokslu pagrįsti argumentai.

2017-04-28 Baigiamojoje Tautinių mažumų departamento vykdyto projekto konferencijoje – Europos Tarybos ekspertai bei specialistai iš Norvegijos, Moldovos, Lenkijos, Portugalijos, Makedonijos ir Latvijos

2017 m. balandžio 25 d. įvyko baigiamoji Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės vykdyto projekto „Vietinės romų platformos – kelias link bendradarbiavimo su savivaldybėmis“ konferencija, skirta aptarti šio projekto Lietuvoje rezultatus ir planus kitiems metams, pasidalinti patirtimi apie romų integraciją ir taikomą tarpininkų darbo su romų vaikais, siekiant išlaikyti juos švietimo sistemoje, praktiką užsienio šalyse.