2021-03-12 Europos Sajungos Tarybos Rekomendacija 2021 m. kovo 12 d. dėl romų lygybės, įtraukties ir dalyvavimo 1/2

EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA, atsižvelgdama į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo, ypač į jos 292 straipsnį kartu su 19 straipsnio 1 dalimi, atsižvelgdama į Europos Komisijos pasiūlymą, kadangi:

2021-03-10 Lietuvos Nepriklausomybės siekėme visi kartu

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės kviečia prisiminti visų – lietuvių, lenkų, rusų, ukrainiečių, baltarusių, estų, latvių, azerbaidžaniečių, armėnų, rumunų, totorių, karaimų, žydų ir kitų tautybių Lietuvos žmonių indėlį kelyje į Nepriklausomybę.

 

 

2021-02-07 Prasideda Lietuvos totorių kultūros ir istorijos metų minėjimo renginiai

Siekiant pažymėti Lietuvos totorių istorijos ir kultūros 700 metų jubiliejų, paminėti bendrą lietuvių ir totorių kovą su Kryžiuočių ordinu, skatinti Lietuvos visuomenę domėtis valstybės praeitimi, jos istorija ir kultūra, Seimas yra paskelbęs 2021 metus Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metais. Metų minėjimo planas buvo patvirtintas Vyriausybės nutarimu.

 

2021-02-03 Romė Rasma: „Dauguma mūsų net bijo išeiti į gatves“

„Esu atsakinga už savo tautą ir savo vaikų ateitį“, – tvirtina Panevėžyje gyvenanti ir aktyviai už savo tautiečių teises kovojanti romė Rasma Pažemeckaitė. Moteris teigia, kad neapykantos kalbos ar nusikaltimų atvejų tiek jos, tiek kitų romų atžvilgiu ji galėtų vardinti begales. Anot R. Pažemeckaitės, situacija Lietuvoje – beviltiška. Visuomenė vis dar negeba priimti kitokio, todėl tarp savišvietos prioritetų vienareikšmiškai turėtų atsirasti ir tolerancija.

2020-11-12 VIEŠAS KREIPIMASIS DĖL PAGALBOS IR PASLAUGŲ NESUTEIKIMO ŽMONĖMS SU NEGALIA IR JŲ ŠEIMOMS

Trys  nevyriausybinių organizacijų tinklai viešai kreipiasi į valstybines institucijas, reaguodami į viešai žiniasklaidoje paskelbtą informaciją apie teismo procesą Alytuje 2019 m. liepą mėginusiai nusižudyti dviejų vaikų mamai kartu su mažamečiu vaiku, kuriam diagnozuota sunki autizmo forma. Žiniasklaidoje pateikiama informacija, kad mama prieš tai kreipėsi į ne vieną valstybinę ar savivaldos instituciją ir nesulaukė pagalbos.