2020-04-20 Išsaugosime žmones – išsaugosime Lietuvą

Pasibaigus koronaviruso karantinui susidursime su gilia krize. Valstybė kuria ekonomikos gelbėjimo planus stambiam ir vidutiniam verslui, tačiau gelbėti turime ne tik verslą. Gelbėti turime žmones.

2020-04-08 Nevyriausybininkai ir mokslininkai: paramos reikia ne tik verslui, kitaip kartosis 2008 metų krizės klaidos

Daugiau nei 150 Lietuvoje veikiančių nevyriausybinių organizacijų kartu su mokslininkais kreipėsi į valstybės vadovus ragindami padėti labiausiai nuo COVID-19 pandemijos padarinių nukentėsiantiems žmonėms. Anot kreipimosi autorių, valstybės paramos reikia ne tik verslui, bet ir individualiems asmenims, šeimoms bei nevyriausybiniam sektoriui, kuris padeda pažeidžiamiausioms visuomenės grupėms, kitu atveju kartosis 2008-2009 m. ekonominės krizės scenarijus.

2020-03-09 Startuoja projektas “Žmogaus teisių koalicijos stiprinimas Lietuvoje 2020”

Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė kartu su Romų visuomeniniu centru bei  Lietuvos žmogaus teisių centru įgyvendina projektą Žmogaus teisių koalicijos stiprinimas Lietuvoje 2020

2020-01-23 Naujas VRM tyrimas: apklaustos pažeidžiamos bendruomenės, patiriančios neapykantos nusikaltimus

Vidaus reikalų ministerijos užsakymu atlikus tyrimą buvo įvertintos Lietuvoje esančių pažeidžiamų bendruomenių patiriamos neapykantos nusikaltimų apraiškos ir nustatyti galimi neapykantos nusikaltimų prevencijos būdai.

2019-11-28 Nuo ištakų tarpukariu iki sunkios dabarties: kaip klostėsi Vilniaus romų taboro istorija

Vilniaus romų tabore lankėsi retas, bet girdėjo apie jį visi. Šios romų tautinės mažumos apgyventos teritorijos Kirtimų rajone Vilniuje vardas dažnai skamba Lietuvos žiniasklaidoje. Dažniausiai ne ypač maloniame kontekste – ši vieta turi liūdną reputaciją kaip narkotikų prekybos taškas. „Vilniaus piktžaizdė“ ir panašūs epitetai kalbant apie taborą skamba dažnai, o kalbos tiek apie taborą, tiek apie Lietuvos romus vyksta tik per vieną – nusikalstamumo – prizmę.