2019-07-24 Tautinių mažumų departamente aptartos Kirtimų romų taboro gyventojų problemos

Liepos 24 d. Tautinių mažumų departamente vyko susitikimas su romų bendruomenės ir Romų visuomenės centro atstovais, kuriame buvo aptariamos romų iš Kirtimuose esančio aukštutinio ir žemutinio taboro aprūpinimo pastoviu būstu problemos.

2019-07-19 Švenčionių rajone vyko vasaros stovykla romų vaikams

Liepos 16–21 d. Švenčionių raj., poilsiavietėje „Gamtos mokykla“ vyko Lietuvos vaikų fondo organizuota vasaros stovykla romų vaikams. Stovykloje dalyvavo apie 30 gerai besimokančių romų vaikų iš Vilniaus Naujininkų mokyklos, Vilniaus Saulėtekio mokyklos-daugiafunkcio centro, Eišiškių, Kybartų, Panevėžio mokyklų, Lietuvos čigonų bendrijos „Čigonų laužas“, Romų visuomenės centro ir Panevėžio vaikų dienos centro.

2019-07-11 Alytaus rajone skambant gitarai ir smuikui atidengtas paminklas romams

Alytaus rajone įsikūrusiame Vaclovo Jankausko akmenų muziejuje po atviru dangumi iškilo dar vienas prasmingas paminklas, priminsiantis apie genocido metu persekiotus romus. Ketvirtadienį kartu su romų bendruomenės nariais ir Alytaus miesto bei rajono vadovais paminklas pašventintas, o žuvusios genocido aukos prisimintos skambant romų himnui.

 

2019-07-07 Atlikėjas Gopalas Michailovskis apie skaudžią vaikystę: „Kartą bandžiau „nusišveisti“ tamsią odą“

Romų tautybės atlikėjas Gopalas Michailovskis (26) užaugo Kauno vaikų globos namuose, tačiau dabar džiaugiasi sėkminga karjera. Nors šiuo metu jo veidą puošia plati šypsena, prakalbus apie vaikystę dainininkas surimtėja – ne kiekvienas tokius išbandymus būtų įveikęs.

 

2019-07-03 „Mes stiprūs, mes nerealiai stiprūs.“ Lietuvos romai šiandien

„Svarbausia priimti save tokį, koks esi“, – kartoja savipagalbos knygos. O kas, jei du iš trijų žmonių šalyje nenori priimti tavęs į savo kaimynystę?