2019-07-01 Juodojo paukščio žinia: romų genocidas Lietuvoje

Romų bendruomenė Lietuvoje visada kūrė savą kultūrą su savomis taisyklėmis – ir dėl to likusios visuomenės buvo matoma kaip grėsmė.

 

2019-06-27 Konkursą į Tautinių mažumų departamento direktoriaus pareigas laimėjo dr. V. Montvydaitė

Laimėjusi konkursą į Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus pareigas, ateinančius penkerius metus institucijai vadovaus dr. Vida Montvydaitė. Į šias pareigas Ministrų kabinetas ją paskyrė trečiadienį vykusiame posėdyje.

2019-06-27 Seimas atmintinų dienų sąrašą papildė nauja diena

Seimas atmintinų dienų sąrašą papildė nauja diena – Romų genocido atminimo diena, kuri bus minima rugpjūčio 2-ąją dieną. Šių metų pradžioje Tautinių mažumų departamentas kartu su nevyriausybinėmis organizacijomis oficialiai kreipėsi į Seimo Žmogaus teisių komitetą su prašymu įtraukti šią dieną į Lietuvos Respublikos atmintinų dienų įstatymą. Prie iniciatyvos aktyviai prisidėjo Lietuvos romų bendruomenė, Romų visuomenės centras, Lietuvos žmogaus teisių centras, Vilniaus kolegijos dėstytoja, antropologė Aušra Simoniukštytė ir kt.

 

2019-06-09 Birželio 14-15 dienomis Šiauliuose aidės romų dainos ir šokiai. Kaip ir kasmet organizatoriai šiauliečius ir svečius pakvies į tradicinį romų festivalį „Tamburinas“.

Birželio 14-15 dienomis Šiauliuose aidės romų dainos ir šokiai. Kaip ir kasmet organizatoriai šiauliečius ir svečius pakvies į tradicinį romų festivalį Tamburinas“. Birželio 14 d. 17 val. Šiaulių Saulės koncertų salėje vyks nemokama muzikinė pjesė romų genocido aukų atminimui Samudaripen. Birželio 15 d. festivalyje koncertuos visos romų žvaigždės ir ne tik… Išsamiau apie šių metų festivalį papasakojo pirmadienį (birželio 10 d.) 12 val. į RS2 Dienos svečio laidą atvykusi festivalio „Tamburinas“ organizatorė Konsuela Mačiulevičiūtė.

 

2019-05-25 Nutylėtas genocidas palietė kiekvieną romą: iš 18 vienos šeimos vaikų išgyveno tik vienas

Mano teta turėjo 11 vaikų – juos visus sušaudė, tik trys išliko gyvi, o teta važinėjo per kaimus, taip sugebėjo pasislėpti, todėl jos nerado, apie Antrojo pasaulinio karo metais romų tautos patirtą genocidą pasakoja Panevėžio romų bendruomenės atstovė Grafinia Jablonskaitė.