Vilniuje vyksta seminaras „Romai ir medijos: kaip bendrauti su žiniasklaida?“

Vykdant Europos Komisijos finansuojamą projektą ,,Vietinės romų platformos - kelias link bendradarbiavimo su savivaldybėmis“, balandžio 3-4 dienomis Vilniuje vyksta Tautinių Mažumų Departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės surengtas  seminaras romams „Romai ir medijos: kaip bendrauti su žiniasklaida?“.

Seminaro tikslas – supažindinti romus su teoriniais ir praktiniais viešosios komunikacijos aspektais, pristatyti jiems teisinį žurnalistų veiksmų reguliavimą.

Seminare dalyvaujanti advokatė Eglė Latauskienė suteiks informacijos apie teisines konsultacijas ir nemokamos teisinės pagalbos prieinamumą, skaitys paskaitą „Teisiniai visuomenės informavimo ir romų vaizdavimo medijose aspektai“. Renginyje dalyvaujanti lektorė Nijolė Steponkutė atkreips seminaro dalyvių dėmesį į pagrindines bendravimo su žiniasklaidos atstovais taisykles, dažniausiai daromas klaidas ir gerąsias praktikas. Jos paskaitos tema – „Įvaizdžio formavimas. Kaip bendrauti su žurnalistais?“

Lietuvos žurnalistų sąjungos prezidentas Dainius Radzevičius ves du antrosios mokymų dienos užsiėmimus. Jų metu bus nagrinėjamas viešosios erdvės fenomenas Lietuvoje, specifiniai jos suvokimo ir elgesio joje aspektai, aptariamos ribos tarp tiesios ir fikcijos viešai prieinamoje informacijoje. Seminaro dalyviai kartu su D. Radzevičiumi aptars šias temas: „Viešosios erdvės herojai Lietuvoje – kodėl jie?“ ir „Kaip nugalėti stereotipus arba kaip kurti mitus“.

Daugiau skaitykite http://tmde.lrv.lt/lt/naujienos/vilniuje-vyksta-seminaras-romai-ir-medijos-kaip-bendrauti-su-ziniasklaida