Romani Rose: "Istorinė diena mūsų tautinei mažumai"

Bundesministerin Dr. Giffey mit der Delegation des Zentralrates Deutscher Sinti und Roma im Bundesrat, Berlin 14.12.2018 © Zensen / Zentralrat Deutscher Sinti und Roma
 
2018 m. gruodžio 14 d. Vokietijos Federacinės Žemės pasirašė istorinį susitarimą išsaugoti  Nacių persekiojamų Sinti ir Romų laidojimo vietas. Susitarimą pasirašė Federalinių Žemių Ministras Dr Giffey.

 

Nacių persekiojamų ir vėliau nužudytų Sinti ir Romu kapai yra paskutinis pėdsakas tų, kurie išgyveno siaubą, Holokaustą. Nuolatinis  laidojimo vietų saugojimas yra labai svarbus, nes dauguma Sinti ir Romu šeimų nariai buvo nužudyti arba gyvena užsienyje, todėl nėra kam pasirūpinti kapavietėmis. Tuo pačiu metu, šios laidojimo vietos turi istorinę svarbą  dėl jų ypatingos istorijos. Šiuo atžvilgiu, kapų nuolatinis išsaugojimas yra ne tik Sinti ir Romų šeimos narių interesas, tačiau yra esminis indėlis į Vokietijos politinės ir švietimo kultūros atminimą.

 

Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo Federalinės Tarybos Pirmininkas Daniel Günther, Federalinių Žemių Ministras Dr Giffey, Vokietijos Centrinės Sinti ir Romų Tarybos pirmininkas Romani Rose, Federalinių Žemių ministrai, dviejų didžiausių bažnyčių ir miestų tarybų atstovai ir kiti.

 

Šaltinis:http://zentralrat.sintiundroma.de/bund-laender-vereinbarung-zum-dauerhaften-erhalt-der-grabstaetten-ns-verfolgter-sinti-und-roma-heute-im-bundesrat-unterzeichnet/